Lista produktów według producenta Malwarebytes

malwarebyteslogo.png

W 2004 r. komputer Marcina Kleczyńskiego został zarażony wrednym złośliwym oprogramowaniem, gdy Marcin przeglądał strony w poszukiwaniu gier. I to pomimo tego, że używał znanego płatnego programu antywirusowego.

To był komputer całej rodziny, więc rodzice kazali mu to naprawić. Nie ma sprawy, powiedział Marcin. Po zajęciach w szkole w Chicago pracował jako technik komputerowy. Jak długo może trwać usunięcie małego kawałka złośliwego kodu?

Trzy bite dni.


Trzy dni wyszukiwania w Internecie i konsultowania się na forach dotyczących bezpieczeństwa, takich jak spywareinfoforum.com, z innymi, którzy mieli podobny problem. Wszyscy dochodzili do tych samych wniosków:  1. Ciągle pojawia się nowe złośliwe oprogramowanie.

  2. Tradycyjny program antywirusowy nie jest w stanie wykonywać swoich zadań.
Marcin postanowił stworzyć lepsze narzędzie do walki ze złośliwym oprogramowaniem. Nauczył się programować i stworzył niewielkie, ale wyjątkowo wydajne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania o nazwie Rogue Remover, które szybko stało się popularne w społeczności zajmującej się zabezpieczeniami.


Co ważniejsze, w tej społeczności Marcin znalazł wielu innych podobnie myślących guru od bezpieczeństwa i łowców złośliwego oprogramowania. Walczyli ze złośliwym oprogramowaniem, wymieniali się informacjami na jego temat i pomagali desperatom szukającym wsparcia na forach. Wymyślali reakcje na nowe zagrożenia, co sprawiło, że tradycyjne programy antywirusowe znalazły się w trudnej sytuacji. Poświęcali na to swoje pieniądze i swój czas.Dziś zagrożenia mutują daleko odbiegając poza zwykłe wirusy. Cryptojackerzy zamieniają Twoją przeglądarkę w kopalnię kryptowalut, podczas gdy oprogramowanie typu ransomware blokuje pliki danych, paraliżuje firmy i infrastrukturę krajową na całym świecie. A złośliwy kod jest teraz polimorficzny, stale zmieniając swój kształt, i wymyka się wykrywaniu za pomocą tradycyjnych programów antywirusowych i ich starej technologii opartej na sygnaturach.


Więc teraz, aby pokonać hakera, trzeba innego hakera.


To właśnie mentalność hakerów sprawiła, że firma Malwarebytes stała się jedną z najbardziej zaufanych nazw w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Nasz zespół składający się z ponad 600 łowców złośliwego oprogramowania, inżynierów oprogramowania i weteranów branży bezpieczeństwa otrzymał sześć patentów dotyczących innowacyjnej technologii. Nasza technologia jest weryfikowana przez wyniki – miliony ludzi i firm na całym świecie polegają na kodzie Malwarebytes, aby chronić to, co dla nich ważne.


Ale poza technologią, zespół jest zjednoczony jednym prostym przekonaniem: Ty i wszyscy inni macie prawo do świata wolnego od złośliwego oprogramowania.
Więcej
Pokazuje 1 - 6 z 6 pozycji
Pokazuje 1 - 6 z 6 pozycji