Close

Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
System operacyjny
Windows Serwer
Filtruj

Nowe produkty

Promocje

Szukaj na blogu

Oprogramowanie antywirusoweJest 126 produktów.

Oprogramowanie mające na celu wykrycie, zidentyfikowanie i zwalczenie wirusów komputerowych i innych zagrożeń. Oprogramowanie antywirusowe posiada bazę danych z sygnaturami znanych zagrożeń. Gdy oprogramowanie znajdzie plik, który pasuje do jednej z tych sygnatur, zostaje on uznany za potencjalne zagrożenie. Niektóre antywirusy korzystają z technik heurystycznych, które pozwalają im wykrywać nowe, nieznane zagrożenia na podstawie analizy ich zachowania i charakterystyk.

Producenci wyposażają swoje oprogramowanie w następujące moduły:

  • Skaner - wykrywa zagrożenia na podstawie określonych cech szczególnych występujących w bazie,
  • Monitor - rezyduje w pamięci operacyjnej i sprawuje nadzór nad odwołaniami aplikacji do dysku.
  • Ochrona w czasie rzeczywistym: Większość nowoczesnych oprogramowań antywirusowych oferuje ochronę w czasie rzeczywistym, która monitoruje działanie systemu w poszukiwaniu podejrzanych aktywności i blokuje je przed infekcją.
  • Usuwanie złośliwego oprogramowania: Jeśli oprogramowanie antywirusowe wykryje zagrożenie, może podjąć próby usunięcia go lub przeniesienia do kwarantanny, gdzie nie będzie miał on dostępu do reszty systemu.
  • Aktualizacje: Aby być skutecznym, oprogramowanie antywirusowe musi być regularnie aktualizowane. Dostawcy aktualizują swoje bazy danych z sygnaturami i algorytmy w celu wykrywania najnowszych zagrożeń.
  • Ochrona przed phishingiem: Niektóre oprogramowanie antywirusowe oferuje również ochronę przed atakami phishingowymi, które próbują wyłudzić poufne informacje od użytkowników poprzez podszywanie się pod zaufane źródła.
  • Zapora sieciowa: Niektóre rozszerzone programy antywirusowe mogą zawierać funkcje zapór sieciowych, które monitorują ruch sieciowy i blokują podejrzane lub niebezpieczne połączenia.

na stronę
Wyświetlam 1 - 18 z 126 elementów
Wyświetlam 1 - 18 z 126 elementów
Close