Close

Filtruj według

Cena
Producenci
System operacyjny
Filtruj

Szukaj na blogu

Oferta dla instytucji medycznych (MED)Jest 8 produktów.

Proponujemy specjalne ceny dla aptek, gabinetów stomatologicznych, przychodni, szpitali czy lecznic weterynaryjnych. Niektórzyć obecni na rynku polskim producenci oprogramowania posiadają w swojej ofercie specjalne ceny dla tych grup. 

Uwaga, każdy z producentów inaczej definiuje, kto przynależy do danej grupy. Przed dokonaniem zakupu oprogramowania zapraszamy do kontaktu, w przeciwnym razie może okazać się że cena zakupu nie uwzględni rabatu. 

Coraz częściej systemy informatyczne wykorzystywane w medycynie i opiece zdrowotnej stają się celem ataków. Spowodowane jest to postępującą cyfryzacją służby zdrowia, a także postępem technicznym. Gabinety lekarskie, apteki, pracownie dentystyczne, przychodnie czy też szpitale wykorzystują komputery w codziennej pracy. Oprócz standardowej pracy biurowej, na komputerach prowadzone są: dokumentacja medyczna, ewidencja udzielonych porad czy wreszcie wydruki recept lub obsługę systemu e-pacjent.

Jaki program antywirusowy sprawdzi się na komputerach w gabinecie lekarskim, gabinecie stomatologicznym, aptece ?

Mnogość rozwiązań na rynku pozwala na wybór odpowiedniego rozwiązania. Większość programów pisane jest pod środowisko Windows, zatem wybór oprogramowania będzie dość spory. Należy także pamiętać, że o ile nie pracujemy w sieci, jesteśmy mniej narażeni na infekcję systemu szkodliwym oprogramowaniem.

Co zapewni najlepszą ochronę komputerów w Samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej (SPZOZ) ?

Sytuacja jest podobna do zakupu oprogramowania dla gabientów lekarskich. Różnicą może być ilość komputerów, zatem tutaj warto kierować się ku produktom wyposażonym w centralną konsolę zarządzającą lub chmurową konsolę zarządzającą.

Przetwarzam dane pacjentów, a komputer jest podpięty do sieci Internet

W takim wypadku powinniśmy zwrócić uwagę na to, by zakupione oprogramowanie miało zaporę sieciową, a także zapewniało ochronę przetwarzanych danych. Wśród firm zapewniających bezpieczeństwo wyróżnić możemy: Bitdefender, F-Secure, McAfee, Norton.

Niezależnie od powyższych zaleceń należy zadbać o to, by którym kupisz program antywirusowy cechował się funkcjonalnościami:

  • skaner poczty elektronicznej,
  • zapora sieciowa,
  • skanowaniu dysków twardych oraz wymiennych,
  • a także ochronie w czasie rzeczywistym.

Wyświetlam 1 - 8 z 8 elementów
Wyświetlam 1 - 8 z 8 elementów
Close